Zespół

Skład zespołu:

Obecnie:

  • Jarosław Słomka – gitara (2004-)
  • Ryszard Hazubski – gitara (2004-2010, 2015-)

Dawniej:

  • Mikołaj Fajfer – wokal (2007-2010, 2013-2016)
  • Aneta „Bast” Gąska – wokal (2011-2012)
  • Dominico Martin Arroyo Diaz – gitara (2010-2014)
  • Maciej „Maciuperski” Przybylski – bas (2005-2014)
  • Robert „Buli” Roszczyński – perkusja (2004-2014)
  • Bartosz „Chupa” Zawadzki – wokal (2005-2006)
  • Wiesław „Bocian” Wilga – bas (2004-2005)

Materiały do pobrania:

Biografia:

Buli - PerkusjaOd powstania zespołu w 2004 roku, wielu ludzi stara się zdefiniować muzykę, jaką tworzy NEUROTHING…

Ważny krok w swojej historii zespół zrobił w roku 2005, kiedy to wydał pierwszą EP „Vanishing Celestial Bodies” i zrealizował teledysk do utworu „Macheta”. Zarówno płyta, jak i wideo zostały bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy i prasę (m.in. Metal Hammer, Antenna Magazine). Teledysk był emitowany w wielu programach telewizyjnych (m.in. C4 Music Television) i został zakwalifikowany do festiwalu wideoklipów Music Video Awards Festival „CraveFest” w Toronto, Kanada. Pozostałe utwory dostały się m.in. na playlistę nowojorskiego Melted Metal Radio oraz wielu innych stacji.

Jesienią 2005 roku z Neurothing pożegnał się Bocian, ponieważ kierunek rozwoju zespołu całkowicie minął się z jego muzycznymi planami. Jednak niemal natychmiast jego miejce zajął grający już we wcześniejszym składzie Maciuperski.

Maciuperski - BasPo serii koncertów w roku 2006 członkowie zespołu postanowili skupić się na pisaniu nowego materiału. Miał on być na tyle obszerny, by można było stworzyć z niego pełnowymiarową płytę. W tym czasie nastąpiła jednak zmiana wokalisty – zespół opuścił Chupa a jego miejsce zajął Fajfer. Zmiana ta spowodowała przesunięcie daty premiery pełnowymiarowego albumu.

Ostateczny skład zespołu połączyło doświadczenie i pasja do muzyki, a jego członkowie dzielili już wcześniej sceny z tytanami metalu (Machine Head, Soulfly, Mnemic, Samael, Saxon, Opeth, Marduk czy Vader), koncertowali nawet z orkiestrą symfoniczną, a także otrzymywali wyróżnienia magazynów muzycznych takich jak choćby „Sick Drummer Magazine”. Brali także udział w innych cenionych polskich projektach (Sweet Noise, Syndicate, None, Ceti czy Dog Family). To wszystko pozwoliło nadać nowy wymiar działalności Neurothing, a świeża motywacja i energia zaowocowały pełnowymiarowym następcą EP-ki „Vanishing Celestial Bodies”.

Fajfer - wokalW czerwcu 2009 roku, po dwóch latach tworzenia, Neurothing przedstawił album „Murder Book” i zabrał wszystkich w tajemniczą podróż po zakamarkach ludzkiego umysłu, dając do rąk płytę niezwykle trudną, brutalną i starającą się wejść głęboko w ludzką psychikę. „Księga Morderstw” zgłębia lęki i grzechy ludzkości, poddaje analizie mroczne dusze morderców, a wszystko to przy akompaniamencie neurotycznych riffów gitar i precyzyjnej lecz równie pokręconej aranżacji sekcji rytmicznej. Zespół Neurothing sam zajął się rejestracją, miksem i produkcją tego albumu, a ostateczny szlif materiału wykonał guru masteringu Bob Katz w studiu Digital Domain na Florydzie (USA).

Album „Murder Book”, tak jak poprzedzająca go Ep-ka, zebrał bardzo dobre opinie w polskiej prasie (m.in. Metal Hammer, Magazyn Gitarzysta), a jesienią 2009 roku zespół promował wydanie tej płyty podczas trasy „Murder Code Tour 2009”.

Neurothing @ FacebookNeurothing @ YouTubeNeurothing @ ReverbnationNeurothing @ LastFMNeurothing @ MySpace