Vanishing Celestial Bodies

2005 – Vanishing Celestial Bodies EP

 

Zamów płytę na naszej stronie

Posłuchaj utworów z płyty „Vanishing Celestial Bodies” na Last.fm

Data wydania: 1 września 2005
Czas trwania: 17:10

Gościnny udział w nagraniach utworu „Vanishing Celestial Bodies” wziął Dariusz „Popcorn” Popowicz.

Wszystkie utwory zostały napisane i wyprodukowane przez zespół Neurothing.

Nagrania zostały zarejestrowane i zmiksowane przez Jacka Chraplaka w Laronermma Recording Institute, który zajął się również masteringiem (23 czerwca 2005) materiału. Partie bębnów zostały nagrane w „Candida Recording Studio”.

Koncepcja graficzna oraz wykonanie okładki – Grupa Collective
Zdjęcia zespołu: Daria Wawrzyniak i Joanna Ostańska

Prasa o płycie…

 

Metal Hammer:

„Mocna rzecz! Jestem mile zaskoczony poziomem tego zespołu. (…)Najpierw umiejętności młodzieńców. Wybitne? Nie wiem, czy aż tak ich chwalić, ale niejeden wyjadacz może się od Neurothing wiele nauczyć.”

Metal Express Radio:

„Prawdziwa w swojej formie agresja – oto czym wydaje się być Neurothing. Neurothing gra szorstką, brutalną i szaloną muzykę, która wypełnia Cię złością oraz powoduje, że chcesz coś uderzyć i przeciwstawić się autorytetom. Najlepiej posłuchajcie tego w “mosh picie” i nie przepraszajcie jeśli uderzycie kogoś łokciem w twarz.”

Melted Metal Web Radio:

„Uwaga! Neurothing może spowodować uszkodzenie mózgu! Niewiele jest do powiedzenia na temat Neurothing poza “JASNA CHOLERA!”. Neurothing osiągnęli coś, co udało się niewielu zespołom – całkowicie nowe brzmienie! Ich rytmom – w kontekście heavy metalu – nie brakuje magii. Podpisałbym z nimi kontrakt gdybym miał wytwórnie płytową i zainwestował kupę kasy w ich promocję. Publiczność nigdy nie zapomni Neurothing.”

Antenna Magazine:

„Czy dzięki Vanishing Celestial Bodies Neurothing będzie w stanie zaznaczyć się na muzycznej scenie? Oczywiście, że tak – i to tylko kwestia czasu żeby zostali zauważeni przez wytwórnię płytową ponieważ prezentują poziom produkcji, muzykalności i profesjonalizmu rzadko spotykany wśród niezależnych zespołów.”

Behind the Veil:

„Ich kompozycje są dopracowane i zawierają interesujące pomysły. Widać, że zespół jest spragniony pracy nad dobrą muzyką. Czuć, że lubią to co sobie zaplanowali i że mają duży potencjał żeby stać się bardzo dobrym zespołem jeśli tylko nie zaprzestaną ciężkiej pracy. Jestem przekonany, że wkrótce o nich usłyszymy i że te wiadomości będą dobre i dla Neurothing i dla nas.”

Soundcheck Magazine:

„Muzycznie bez zarzutu, perkusista szaleje jak cholera a kompozycje są chyba najbardziej skomplikowane z tych, które dotąd słyszałem. Więc ściągnijcie sobie, posłuchajcie a nie będziecie żałować.”

Battle Helm:

„To jest doskonały zaułek dla tych, którzy uważają, że wszystko poza Meshuggah jest za proste i nudne. Więc jeśli lubicie skomplikowane zmiany i muzykę, która podąża we wszystkich możliwych kierunkach i nie macie nigdy dość płyt Meshuggah albo Treponem Pal to może być coś dla was.”

Neurothing @ FacebookNeurothing @ YouTubeNeurothing @ ReverbnationNeurothing @ LastFMNeurothing @ MySpace